ostatnia w tym roku procesja fatimska

Nabożeństwo Fatimskie i towarzysząca mu procesja jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Ma ono charakter przebłagania za winy i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Wieczorna procesja z lampionami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień.  W 1917 r. w Fatimie (Portugalia) Matka Boska sześciokrotnie ukazała się trójce pastuszków: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji. Miało to miejsce kolejno: 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 19 sierpnia, 13 września i 13 października. Ich głównym przesłaniem była konieczność nawrócenia, pokuty, modlitwy o pokój i koniec wojny oraz ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi.


   Ostatnie nabożeństwo fatimskie w Parafii Św. Mikołaja w Żegocinie w bieżącym roku odbyło się 13 października 2021 r. Po wieczornej mszy świętej celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Sylwestra Pustułkę i ks . Tomasza  Majchrzaka, w czasie której piękne kazanie wygłosił ks. Sylwester. Po rozpoczęciu modlitwy różańcowej, której pierwszy dziesiątek poprowadził ks. Sylwester z kościoła wyruszyła uroczysta procesja, którą otwierali lektorzy niosący krzyż, za nim szli ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, licznie przybyli parafianie. Kolejne dziesiątki odmawiali członkowie Róży Św. Franciszka. Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej  nieśli druhowie strażacy, oraz Panie z Róży Św. Rity i Św. Agaty. Nad bezpiecznym przejściem czuwali strażacy z OSP w Żegocinie. Kolejna procesja fatimska w Żegocinie odbędzie się w maju za rok.