Nowi aspiranci w parafii

25 listopada 2021r. na wieczornej Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Pawła Krawczyka ( rodaka), ks. Tomasza Majchrzaka, o. Pawła Opiołę ( misjonarza kombonianina), o. Benedykta  ( misjonarza kombonianina), ks. Proboszcz przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dziewięciu chłopców.  Byli to: Kamil Wolak ( Rozdziele), Michał Barczyk (Łąkta Górna – Konice), Piotr Lekki ( Bytomsko), Piotr Pastucha ( Żegocina), Filip Satoła ( Żegocina), Jakub Pączek (Żegocina), Krystian Gawłowicz (Żegocina), Krzysztof Tyndel ( Łąkta Górna), Tomasz Lizak ( Bytomsko). W późniejszym terminie do grona aspirantów dołączy jeszcze Patryk Dziedzic ( Bytomsko). W pięknym kazaniu ks. Sylwester zawarł życzenia dla nowych aspirantów oraz dla ich rodziców. Podał trzy ważne zasady, aby być dobrym aspirantem: 1. Trzeba być uśmiechniętym. 2. Wzorowo wypełniać swoje obowiązki w domu, w szkole, w  kościele. 3. Pomagać swoim kolegom. Chłopcy z wielkim przejęciem uczestniczyli w nabożeństwie. Przejęci byli też rodzice, którzy uczestniczyli w tym ważnym dla swoich dzieci wydarzeniu. Jesteśmy dumni, że LSO powiększyła się o kolejnych chłopców. Gratulujemy nowym aspirantom oraz ich Rodzicom!

[ngg src=”galleries” ids=”23″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]