DZIęKI NIEMU KS. POPIEŁUSZKO ZNOWU PRZEMÓWIŁ

W pierwsza niedzielę Adwentu w naszej parafii odbyło się spotkanie z ciekawym człowiekiem – panem Markiem Kędziorkiem. Gość został zaproszony do naszej wspólnoty parafialnej przez ks. Proboszcza.

„ Ksiądz Popiełuszko dlatego jest święty, bo potrafił oddzielać czyn od człowieka. Bo walczył ze złem, a nie z ofiarami zła” — mówił  Marek Kędziorekświecki promotor kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także wydawca płyt z nagraniami kazań ks. Jerzego.

Kędziorek podkreślał też, że Kapelan Solidarności miał poczucie misji danej od Boga. Robił wszystko, by temu sprostać. — Sam przyznawał, że się poświęcił tej misji i się nie cofnie przed jej realizacją — dodał gość. Marek Kędziorek, który zawodowo związany jest z realizacją dźwięku, przybliżał parafianom, w jaki sposób z sukcesem udało się opracować i wydać na 4 płytach 16 homilii ks. Jerzego. Wszystkie były wygłoszone podczas Mszy za Ojczyznę. Jak przyznał, zadanie było bardzo ambitne: – Trzeba było przygotować te homilie z kaset magnetofonowych. Część była już przegrana na płyty, ale i te nagrania były nie zawsze dobrej jakości — To była bardzo ciekawa i czasochłonna praca — przyznał Marek Kędziorek, który swoją działalność jako promotora kultu prowadzi już 10 lat. Zachęcał też do obejrzenia wystawy poświęconej księdzu Jerzemu Popiełuszce znajdującej się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.

[ngg src=”galleries” ids=”24″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]