IV niedziela wielkanocna – 8.05.2022.

 1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na remonty w naszej parafii – w tym przypadku na mur otaczający Kościół.
 3. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III z Żegociny. Pamiętajmy w modlitwach o najmłodszych parafianach prosząc, by Eucharystyczny Jezus był zawsze ich Przyjacielem. Polecajmy też ich rodziców, by zawsze byli świadkami wobec swych dzieci przyjaźni z Chrystusem. Dzieci te rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie będą się gromadzić na nabożeństwach majowych o 18.oo
 4. Z racji dzisiejszej Niedzieli Kapłańskiej i rozpoczynającego się tygodnia modlitw o powołania, pamiętajmy w naszych modlitwach o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą czy obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej.
 6. Jutro będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: wszelkiego błogosławieństwa i opieki swego Patrona.
 7. W środę i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci komunijnych z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami.
 8. W piątek, 13 maja, o godz. 18.oo – rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty.
 9. W sobotę w naszej parafii o godz. 11.oo I Komunia Św. dla dzieci z Bytomska i Rozdziela.  Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od 16.3o. Prosimy aby korzystać ze spowiedzi św. przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą Św. 
 10. W przyszłą niedziele składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. 
 11. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony przez Ks. bpa Stanisława Salaterskiego w sobotę 28.05 o godz. 18.oo.                                                                                               
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny i 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci I- komunijnych z Żegociny.
 14. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych zostanie 4 Msze św. gregoriańskie za śp. Franciszkę Zamora i 2 gregorianki za śp. Stefana Szewczyka.
 15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  -Dominik Gąsiorek s. Zbigniewa i Katarzyny, zam. Bytomsko oraz Małgorzata Świeży, c. Artura i Zofii, zam. Sławkowic
  -Piotr Rogóż s. Tadeusza i Marii zam. Łąkta Górna oraz Patrycja Kmiecik c. Jerzego i Danuty zam. Żegocina
  -Krzysztof Kowalski s. Andrzeja i Beaty zam. Limanowa oraz Magdalena Krawczyk c. Marka i Barbary zam. Żegocina.
 16. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja, Rodziny przyjmujące i przekazujące figurę zapraszamy w ten dzień na Eucharystię.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej .
 18. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.