v niedziela wielkanocna – 15.05.2022.

 1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III z Bytomska i Rozdziela. Pamiętajmy w modlitwach o najmłodszych parafianach prosząc, by Eucharystyczny Jezus był zawsze ich Przyjacielem. Polecajmy też ich rodziców, by zawsze byli świadkami wobec swych dzieci przyjaźni z Chrystusem. Dzieci te rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie będą się gromadzić na nabożeństwach majowych o 18.oo
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo.
 5. Jutro, Święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Otoczmy Go w tym dniu naszymi modlitwami. 
 6. W środę,  o godz. 8.oo z parkingu parafialnego wyjazd na pielgrzymkę komunijną do Zakopanego i Ludźmierza.
 7. W czwartek o 17.15 próba dla dzieci klas IV przed rocznica Komunii Świętej.
 8. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie, można je także wysłać na adres intencjerity@gmail.com
 9. Od najbliższego piątku powracamy do całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Marii Juszczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Rozalii Bilskiej.
 10. W sobotę o godz. 15.3o Msza św w intencji obchodzących jubileusz 25-lecia i 50-lecia małżeństwa.
 11. Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci kl. IV, będzie 22 maja o godz. 11.oo.
 12. Przypominamy, że dniach  21.08.- 29.08. 2022r. organizowana jest kilkudniowa wycieczka dla młodzieży do Grecji. W programie między innymi Ateny, Tesaloniki, Meteory, Wyspa Skiatos.  Jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy w Zakrystii tylko do przyszłej niedzieli 22 maja 2022r.  Serdecznie zapraszamy.
 13. Trwają prace przy renowacji muru otaczającego kościół. Dotychczas został wyczyszczony, odgrzybiony, zostały wymienione i uzupełnione w wielu miejscach spoiny. W najbliższym czasie zostanie dwukrotnie nasączony płynem „Remersem” w celu zabezpieczenia przed wnikaniem wody i soli. Zostanie również odnowione otoczenie ogrodzenia. Do tematu jeszcze wrócimy.
 14. Dokładnie 28 i 29 maja odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Ostatnia była 6 lat temu. Przeprowadzi ją ks. Biskup Stanisław Salaterski. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji Jego osoby i całej wspólnoty parafialnej.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w piątkowej procesji fatimskiej.                                                                                          
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny, 3 z Rozdziela, 1 z Bytomska i 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 17. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Zbigniewa Kukli.
 18. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych zostanie 3 Msze św. gregoriańskie za śp. Rozalię Pytel.
 19. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  -Dominik Gąsiorek s. Zbigniewa i Katarzyny, zam. Bytomsko oraz Małgorzata Świeży, c. Artura i Zofii, zam. Sławkowic
  -Piotr Rogóż s. Tadeusza i Marii zam. Łąkta Górna oraz Patrycja Kmiecik c. Jerzego i Danuty zam. Żegocina
  -Krzysztof Kowalski s. Andrzeja i Beaty zam. Limanowa oraz Magdalena Krawczyk c. Marka i Barbary zam. Żegocina
 20. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja, Rodziny przyjmujące i przekazujące figurę zapraszamy w ten dzień na Eucharystię.
 21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej .
 22. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

W naszym kościele wstawiono Świecznik Ofiarny. Zapalona świeca wskazuje na Chrystusa, który nazwał siebie Światłością świata 

Świecę Wotywną zapalamy, ofiarując dobremu Bogu, Matce Bożej czy innym Świętym nasze intencje – prośby i podziękowania. Płomień świecy zawsze wznosi się ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze modlitwy. Zapalona świeca jest także symbolem naszej wiary i czuwania – kiedy my wychodzimy już z kościoła po modlitwie, świeca jeszcze przez długi czas pali się i przypomina o intencjach, które zanieśliśmy do Boga.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

 • dwa artykuły o kanonizowanym dziś nowym świętym Karolu de Foucauld
 • o zamachu na Ojca św. Jana Pawła II i jego ocaleniu dzięki Matce Bożej z Fatimy,
 • o jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie,
 • o arcybiskupie Józefie Gawlinie, biskupie polowym Wojska Polskiego w czasach II wojny światowej,

Natomiast w „Niedzieli”:

 • o szansach i zagrożeniach Internetu dla życia duchowego
 • jak lepiej zrozumieć papieża Franciszka?
 • o roli poradni rodzinnych w parafiach i Kościele

Do numeru dołączony jest dodatek „Dbaj o zdrowie”