i komunia święta dzieci z bytomska i rozdziela

W piękne, słoneczne przedpołudnie 14 maja 2022 r. w naszym kościele miała miejsce piękna uroczystość religijna – przyjęcie I Komunii Świętej przez 27 uczniów z Bytomska i Rozdziela.  Kilka minut przed godziną jedenastą przed wejściem do odświętnie udekorowanej świątyni czekały dzieci wraz z rodzicami. Przybyłych powitał Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb w asyście lektorów i ministrantów. Dzieci poprosiły  kapłana o udzielenie Sakramentu I Komunii Świętej a rodziców o błogosławieństwo. Następnie zostały pobłogosławione przez ojców i matki przez położenie na głowach rąk i wypowiedzenie tekstu błogosławieństwa.


Po wejściu do kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców. Delegacja rodziców poprosiła kapłana o sakrament dla swoich dzieci, zapewniając o dobrym przygotowaniu dzieci do godnego przyjęcia Sakramentu.


Po kazaniu, które wygłosił ks. Tomasz Majchrzak, dzieci pierwszokomunijne odnowiły przeczenia chrzcielne, a następnie złożyły dary ofiarne, w tym chleb i wino.

Przed końcowym błogosławieństwem  dzieci złożyły podziękowania i podarowały kwiaty wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ich do przyjęcia I Komunii Świętej, tj. księżom, katechetce, dyrektorkom szkół i wychowawcom klas.

Następnie Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb podziękował wszystkim oraz końcowym błogosławieństwem zakończył mszę świętą, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.  Zgodnie z wieloletnią już tradycją wykonane zostały też pamiątkowe zdjęcia grupowe, które będą cenną pamiątką po tym ważnym wydarzeniu.