BIERZMOWANIE

27 kwietnia 2023 r. w IX rocznicę kanonizacji Papieża Polaka Jana Pawła II, o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Żegocinie Ksiądz Biskup Artur Ważny udzielił sakramentu bierzmowanie uczniom  klas ósmych z Kamionnej, Rozdziela, Bytomska i Żegociny. To w sumie  58 kandydatów. 44 z nich pochodziło z naszej parafii, a 14 z parafii w Kamionnej. O udzielenie sakramentu dojrzałości kandydatom poprosiła najpierw delegacja rodziców, a w imieniu Parafii Żegocina i Kamionna ks. proboszcz Bogusław Pasierb, który złożył oświadczenie, że kandydaci dobrze przygotowali się do tego sakramentu, będącego uzupełnieniem chrztu świętego. Bierzmowanie uważane jest za drugi po chrzcie sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Jego istotą jest przekazanie wiernym „Znamienia Daru Ducha Świętego” i umocnienie ich wiary.
Mszę świętą, podczas której ks. bp udzielił tego sakramentu, celebrował ks. Biskup Artur Ważny, ks. dziekan Ryszard Kołodziej,  proboszczowie Parafii Kamionna – ks. Jerzy Jawor i Żegocina – ks. Bogusław Pasierb oraz ks. Sylwester Pustułka, ks. Tomasz Majchrzak, ks. Piotr Klóska, ks. Jan Wąchała, ks. Józef Cempura.
Na zakończenie nabożeństwa ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa, a młodzież podziękowała mu i wszystkim, którzy pomogli jej w drodze do tego sakramentu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia bierzmowani otrzymali książki , które będą im przypominały ten dzień. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.