Sakrament bierzmowania 2021

17 maja 2021 r. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski udzielił Sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych z Kamionnej, Rozdziela i Żegociny. To w sumie  60 kandydatów 42 z nich pochodziło z naszej parafii, a
18 z parafii Kamionna.
   O udzielenie Sakramentu Dojrzałości kandydatom poprosiła najpierw delegacja rodziców, a w imieniu Parafii Żegocina i Kamionna ks. proboszcz Bogusław Pasierb, który złożył oświadczenie, że kandydaci dobrze przygotowali się do tego sakramentu.
Bierzmowanie uważane jest za drugi po chrzcie sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Jego istotą jest przekazanie wiernym „Znamienia Daru Ducha Świętego” i umocnienie ich wiary. W naszej parafii do tego sakramentu przygotowywali się kandydaci pod czujnym okiem katechetów: ks. Sylwestra Pustułki oraz ks. Andrzeja Basiagi.
  Mszę świętą, podczas której młodzież otrzymała sakrament, celebrował ks. Biskup, proboszczowie Parafii Kamionna – ks. Jerzy Jawor i Żegocina – ks. Bogusław Pasierb oraz zaproszony przez bierzmowanych były katecheta ks. Mateusz Nowak.
   Na zakończenie nabożeństwa ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa, a młodzież podziękowała mu i wszystkim, którzy pomogli jej w drodze do tego sakramentu upominkami. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia bierzmowani otrzymali książki pt. „Życie jest piękne – ale jak uniknąć haczyków?” , które będą im przypominały ten dzień.
Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.