xiii niedziela zwykła – 27.06.2021.

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 14.oo, 16.oo.
  2. Dzisiaj o godz. 15.3o czytanie Pisma świętego, natomiast codzienną modlitwę różańcową  przed Mszą św. wieczorną zawieszamy na czas wakacji.
  3. We wtorek, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.3o, 8.3o, 9.45, 11.oo i 18.oo. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. W tym dniu przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do dyspozycji Ojca św.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci, które ukończyły kl. II szkoły podstawowej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca lipca. Praktykujmy  1-pierwsze piątki i soboty miesiąca. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami.  Spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św.  Z posługą sakramentalną chorych odwiedzimy we wrześniu.
  6. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie od 7.3o do 12.oo prosimy Siostry z Róży Franciszki Strączek, a od 12.oo do 17.oo prosimy Siostry z Róży Anny Zbyrowskiej.
  7. W sobotę, 3 lipca o godz. 16.oo- Msza Św. na cmentarzu. Ofiary złożone na tacę na cmentarzu będą przeznaczone na utrzymanie tego świętego miejsca oraz wywóz śmieci. W tym miejscu informujemy, że Msza która będzie sprawowana na cmentarzu nie jest Mszą Niedzielną –lecz Mszą za zmarłych.
  8. W sobotę godzinę przed wieczorną Mszą św. godzina adoracji w ciszy, a Msza św. o godz. 18.oo z liturgią niedzielną.
  9. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie ministrantów, a o 10.oo lektorów.
  10. W następną niedzielę parafialna Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na poszkodowanych przez ostatnie nawałnice.
  11. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec czy Pismo Święte. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
  12. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 9 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 1 z Bełdna, 1 z Rozdziela, 1 z Łąkty G za ofiarę złożoną na potrzeby parafii
  14. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Mieczysława Kamionki .
  15. Dziękujemy za ofiarowanie czterech nowych ornatów koloru białego. Dwa ufundowała społeczność Szkoły Podstawowej w Żegocinie jako dziękczynienie za szczęśliwe zakończenie roku szkolnego. Dwa ufundowała pewna osoba. Bóg zapłać.
  16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć
    – Tomasz Sopata, s. Krzysztofa i Marii, zam. Zalesie oraz Patrycja Pytel, c. Janusza i Joanny, zam. Żegocina- Zadziele
    – Michał Tatka, zam. Zielonki oraz Dorota Paruch, c. Stanisława i Janiny, zam, Rozdziele    Zapowiedź I
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

W gościu niedzielnym:
    – Historia relikwii św. Piotra i Pawła
    -Początek cyklu wakacyjnego: o miejscach, w których polscy święci i  błogosławieni dochodzili do wiary
    -O prognozach demograficznych w Polsce

W „Niedzieli”:
    -artykuł o sukcesie uczennic Zespołu Szkół im Królowej Jadwigi w Żegocinie
    -O pontyfikacie Benedykta XVI z ok. zbliżającej się 70 rocznicy kapłaństwa
    -Najciekawsze wydarzenia organizowane dla młodzieży w całej Polsce