Msza święta za ojczyznę

Na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny, odprawione 11 listopada 2021 roku o godz. 8:30 w naszym Kościele Parafialnym w Żegocinie przybyły poczty sztandarowe: samorządu, szkół, jednostek OSP, które do kościoła wprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie, która także uświetniła mszę świętą. W świątyni zgromadzili się  licznie parafianie.
Mszę świętą celebrowali: ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, ks. płk Zbigniew Kępa i ks. kanonik Stanisław Szczygieł, który także wygłosił piękne kazanie o treściach patriotycznych, przypomniał najważniejsze wydarzenia w długiej historii walk o zachowanie niepodległości i jej odzyskanie, o bohaterach, którzy zginęli w tych walkach. Dłuższą część kazania poświęcił omówieniu obowiązków wynikających z patriotyzmu czasów niepodległości i pokoju.
Po końcowym błogosławieństwie wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę”, po czym parafianie i poczty przeszły na cmentarz wojenny nr 301 w Żegocinie, gdzie kontynuowano patriotyczną uroczystość.

[ngg src=”galleries” ids=”22″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]