ODPUST PARAFIALNY

Podobnie jak w latach poprzednich odpust w Parafii Żegocina miał dwie odsłony i poprzedziły je dwudniowe kazania, które głosił ks. Leszek Babraj – proboszcz parafii Rajbrot. On też był głównym celebransem mszy świętej w sobotni wieczór.  W niedzielę 5 grudnia 2021r.uroczystej sumie odpustowej w pierwszym dniu odpustu przewodniczył i piękną homilię o Świętym Mikołaju wygłosił Ks. dr hab. Marek Kluza. Razem z nim sumę celebrowało jeszcze dwóch kapłanów: ks. Janusz Sądel (rodak)  i ks. Tomasz Majchrzak. Modlono się w kilku intencjach, w tym o opiekę i wstawiennictwo Św. Mikołaja dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku. Stąd też liczna obecność na nabożeństwie społeczności tej szkoły, która przybyła wraz ze szkolnym pocztem sztandarowym i włączyła się w czytania mszalne.  We mszy świętej uczestniczyły też poczty OSP z poszczególnych miejscowości naszej parafii, DSM oraz Orkiestra CKSiT w Żegocinie. Dobra, słoneczna pogoda pozwoliła po zakończeniu Mszy świętej odbyć procesję eucharystyczną wokół kościoła. Ministranci, dzieci, młodzież, panie z feretronami, strażacy niosący baldachim, kapłani modlili się o błogosławieństwo w pracy i w dobytku. Po końcowym błogosławieństwie, wierni udali się w procesji za ołtarz główny, a wychodzący z kościoła mogli spotkać się z Mikołajem, który rozdawał cukierki.

[ngg src=”galleries” ids=”27″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]