rocznica I komunii świętej

Rok temu w sobotę 15 maja ( Bytomsko i Rozdziele) 22 maja ( Żegocina 3ab) odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do przyjęcia Sakramentu przystąpiło 56 dzieci z parafii. W bieżącym roku, w niedzielę 22 maja 2022r. o godzinie 11:00, dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się w kościele parafialnym, by dziękować Panu Jezusowi za cały rok.

Mszę Świętą dziękczynną odprawił ks. Sylwester Pustułka, czytania, psalmy i modlitwę wiernych, a także śpiew poprowadziły dzieci przygotowane pod kierunkiem Siostry  Barbary Białas i  Pani katechetki Teresy Libera. Homilię o miłości bliźniego wygłosił ks. Tomasz  Majchrzak. W trakcie Mszy, dzieci złożyły podziękowania Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nich przez cały rok.  Była to bardzo wzruszająca uroczystość, która zapewne zostanie w pamięci dzieci i ich rodziców na całe życie.