REMONT MURU WOKÓŁ KOŚCIOŁA

W maju bieżącego roku zakończył się  remont muru okalającego nasz kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa. Mur przetrwał dwie wojny światowe oraz powódź w 1997 roku. Po ponad 120 latach pojawiły się na nim rysy, pęknięcia i ubytki cementu łączącego poszczególne kamienie. Do zniszczeń przyczyniły się warunki atmosferyczne, a także wzmożony ruch pojazdów ciężarowych i tirów na trasie Bochnia – Limanowa powodujący wstrząsy oraz sól, którą używa się w zimie do utrzymania dróg.  Ksiądz prałat Stanisław Jan Dutkiewicz w roku 1898 wybudował wokół kościoła mur z kamienia ciosanego, który został zaprojektowany i wykonany pod nadzorem Józefa Mikulskiego – profesora Szkoły Przemysłowej w Krakowie. Jak poinformował ks. Proboszcz mur został oczyszczony, uzupełniono ubytki oraz nasączono go specjalnym środkiem konserwującym, dzięki temu będzie mógł służył następnym pokoleniom przez długie lata