wizytacja kanoniczna w parafii

Ks. Biskup  Stanisław Salaterski rozpoczął wizytację w naszej parafii  w dniu 28 maja 2022 r. o godz. 15.00.  nawiedził cmentarz parafialny w Żegocinie i w Rozdzielu, kancelarię parafialną, a o godz. 17.00 spotkał się z członkami Rady Parafialnej. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i trwało prawie godzinę.  Po spotkaniu z radą, tym razem w kościele parafialnym o godz. 18.00 rodzina Państwa Wronów przywitała ks. Biskupa. Ks. Proboszcz  Bogusław  Pasierb przedstawił sprawozdanie z pracy w parafii od ostatniej wizytacji w 2016 roku, po czym rozpoczęła się Msza św. w czasie której Ks. Biskup udzielił sakramentu Bierzmowania 52 uczniom klasy VIII z Bytomska, Żegociny i Rozdziela. Wygłosił także kazanie, w którym wyjaśniał młodym ludziom znaczenie Sakramentu Zesłania Ducha Świętego i zwracał uwagę na znaczenie modlitwy w życiu człowieka, zwłaszcza młodego. Po nabożeństwie młodzież otrzymała od Ks. Biskupa pamiątkowe książki. Po mszy św. w żegocińskiej plebanii Ks. Biskup spotkał się z kapłanami z dekanatu lipnickiego oraz kapłanami rodakami. Ostatnim punktem pierwszego dnia wizytacji było uczestniczenie ks. Biskupa o godz. 20.00 we mszy św. w kościele w Rozdzielu.

W drugim dniu wizytacji ks. Biskup spotkał się w czasie Mszy św. dopołudniowych kolejno z:

– o godz. 7.00 z seniorami, Różami Żywego Różańca, grupami modlitewnymi Ojca Pio i św. Rity, parafialnym kołem Caritas,

– o godz. 8.30 – z druhami strażakami,  nauczycielami czynnymi i emerytowanymi oraz pracownikami oświaty.

 – o godz.9.45 – z LSO, DSM, grupą młodzieżową, scholką dziecięca i młodzieżą

– o godz.11.00 –  przewodniczył mszy św. w której uczestniczyły rodziny z dziećmi, a po mszy udzielił błogosławieństwa małym dzieciom.

Na zakończenie wizytacji ks. Proboszcz podziękował ks. Biskupowi za wszelkie dobro jakie stało się udziałem parafian w czasie Jego wizyty, w imieniu parafian podziękowała ks. Biskupowi Stanisławowi Rodzina Państwa Barczyków z Konic.

Zapraszamy do galerii zdjęć.