XVIII niedziela zwykła 31.07.2022.

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.

2. Od 1 do 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i spełnienie pozostałych zwyczajnych warunków zyskania odpustu.

3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.

4. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Barbary Wolak , a po południu do 17.oo Siostry z Róży Anny Zbyrowskiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Praktykujmy 1-pierwsze piątki i soboty miesiąca. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. Spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. Wyjazdu do chorych nie będzie.

6. W sobotę godzinę przed wieczorną Mszą św. godzina adoracji w ciszy, a Msza św. o godz. 18.oo z liturgią niedzielną.

7. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.

8. W liturgii tego tygodnia wspominamy: – w czwartek- św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów, a w sobotę święto Przemienienia Panskiego.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

10. Dziękujemy P. Janowi Burkowiczowi za pracę przy naprawie nagłośnienia Kościoła.

11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Strączka.

12. Z Mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione 3 Msze św gregoriańskie za śp. Helenę Prytko.

13. W związki z rozbudową drogi powiatowej i przebudową przepustu, droga Żegocina-Kamionna, w miejscowości Bełdno, będzie zamknięta od poniedziałku – 1. 08. 2022 od godz. 7.oo do zakończenia prac w grudniu 2022 roku.

14. Zbliża się sierpień, miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Odpowiadając na apel biskupów polskich zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu na okres miesiąca sierpnia lub dłużej. Abstynencję można podjąć dla siebie, lub w intencji innych osób uzależnionych od alkoholu

15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Filip Michałek, s. Jerzego i Grażyny, zam. Rajbrot oraz Marcelina Pławecka,c. Mariana i Leokadii, zam. Rozdziele

– Patryk Janiczek, s. Wojciecha i Beaty, zam. Żegocina oraz Kinga Jawor, c. Jana i Sabiny, zam. Wysokie

– Tomasz Kłusek, s. Krzysztofa i Wandy, zam. Bytomsko oraz Dominika Sarga, c. Mariana i Zofii, zam. Rzeszotary zapowiedź I

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

17. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.