PARAFIA OTRZYMAŁA DOTACJĘ

Zarząd Powiatu spotkał się z gospodarzami dotowanych zabytkowych obiektów. Okazją było przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. W tym roku na ten cel przeznaczono 150 tys. zł. – Powiat Bocheński jest wyjątkowo bogaty w spuściznę kulturową. W naszym regionie jest wiele obiektów zabytkowych, które wymagają zabezpieczenia, przeprowadzenia remontów czy wykonania konserwacji. Dlatego systematycznie przeznaczamy środki na zabezpieczenie tych ważnych dla naszego regionu reliktów przeszłości – wyjaśniał starosta bocheński Adam Korta.

Wsparcie otrzymała min. Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie –na konserwację ogrodzenia muru wokół kościoła – 20 000 zł;