OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła 

04 IX 2022

 1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
 2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
 3. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w czwartek na 18.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
 4. W czwartek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. W czasie Mszy świętych o godz. 6.3o, 8.3o i 18.oo będzie poświęcenie ziarna do siewu. Prosimy  o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna.
 5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Jadwigi Adamczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Marii Furtak.
 6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Wszystkim pracującym kładziemy na serce sprawy naszej parafii- konkretnie prace remontowe na cmentarzu.
 7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
 8. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. dla dzieci z kazaniem i błogosławieństwem o godz. 9.45.
 9. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy małżeństwa do udziału w Kursie Małżeńskim Alfa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny i 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Dudka.
 12. Spotkania w tym tygodniu :

                – w czwartek o 19.oo spotkanie scholii dziecięcej – zapraszamy chętne                                        dzieci ze szkół podstawowych

 – w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,

 – w piątek o 19.oo spotkanie lektorów starszych

                – w sobotę o 9.oo  DSM

                – w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Godzina 10.oo – rynek w Żegocinie. Będzie można podziwiać zabytkowe pojazdy.
 3. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Giza. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….