XXIII Niedziela Zwykła

04 IX 2022

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w czwartek na 18.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  4. W czwartek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. W czasie Mszy świętych o godz. 6.3o, 8.3o i 18.oo będzie poświęcenie ziarna do siewu. Prosimy  o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Jadwigi Adamczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Marii Furtak.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Wszystkim pracującym kładziemy na serce sprawy naszej parafii- konkretnie prace remontowe na cmentarzu.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  8. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. dla dzieci z kazaniem i błogosławieństwem o godz. 9.45.
  9. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy małżeństwa do udziału w Kursie Małżeńskim Alfa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny i 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Dudka.
  12. Spotkania w tym tygodniu :

– w czwartek o 19.oo spotkanie scholii dziecięcej – zapraszamy chętne                                        dzieci ze szkół podstawowych

– w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,

– w piątek o 19.oo spotkanie lektorów starszych

– w sobotę o 9.oo  DSM

– w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Godzina 10.oo – rynek w Żegocinie. Będzie można podziwiać zabytkowe pojazdy.
  3. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Giza. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….