OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła 

11 IX 2022

 1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
 2. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe – konkretnie na prace przy cmentarzu, które rozpoczęliśmy w tym tygodniu. Dziękujemy również Panną: Józef Giza, Mateusz Giza, Mikołaj Giza i Łukasz Giza za poświecenie dwie dniówki na prace przy cmentarzu. Dziękujemy im również za użyczenie ciężkiego sprzętu: Koparki Samochodu.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. z procesją fatimską. Rozpoczęcie o godz. 18.oo. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
 6. W środę zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Proszę również ozdobić krzyże przydrożne. O godz. 17.3o będzie Droga Krzyżowa, po niej Msza św.
 8. W czwartek o godz.18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
 9. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Wanda Jędrzejek, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Stanisławy Ziółkowskiej.
 10. W sobotę o godz. 6.oo sprzed Kościoła, wyruszamy na pieszą pielgrzymkę do Limanowej. W czasie Mszy św. o godz. 11.oo będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej parafii. Zapraszamy do pielgrzymowania dzieci, młodzież i dorosłych.
 11. Za tydzień – Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września.
 12. W przyszłą niedzielę przed Mszami zbiórka do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Rektor uczelni prosi o zrozumienie i ofiarność. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
 13. LSO w naszej parafii powiększyła się o dwóch ceremoniarzy Nikodema Pyrza z Żegociny oraz Mateusza Ptaszka z Rozdziela. Gratulujemy i wyrażamy naszą radość.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Krakowa za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 15.  Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Kępy.
 16.  Z Mszy św. pogrzebowych zostanie odprawionych za śp. Kazimierz Gizę 6 Mszy św.
 17.  Sołtys Żegociny zawiadamia mieszkańców o terminie przyjmowania opłat podatkowo śmieciowych do 15 września. W dn.13 września od godz. 10.oo-14.oo będzie przyjmował w sali biblioteki w Centrum Kultury. W pozostałych dniach w domu.
 18.  Spotkania w tym tygodniu :
 19. w czwartek o 19.oo spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych,
 20. w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,
 21. w sobotę o 9.oo  DSM,
 22. w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy.
 23.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 24.  W zakrystii są do nabycie kalendarze rolnicze w cenie 30 zł.
 25.  Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 26. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Dawid Wrona. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….