KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST

Dla świata to nic nieznaczący kwadrans. Dla Boga: wielkie wołanie grzeszników. „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Te dobrze znane tak wielu ludziom słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego zabrzmiały na skrzyżowaniach ulic, placach miast i wsi w środę 28 września o godzinie 15.00 nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie, Afryce, Ameryce i Australii. W ten dzień beatyfikowany był ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Faustyny, którego życiowym celem było propagowanie kultu Bożego miłosierdzia. W tym roku odmawiana była modlitwa, w następujących intencjach:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie.
  2. O oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.
  3. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
  4. O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
  5. O powrót  uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Przy naszym kościele o godzinie 15.00 modliła się duża grupa wiernych wraz z ks. Proboszczem i ks. Robertem, na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i udzielił błogosławieństwa.