niedziela trójcy przenajświętszej – 12.06.2022.

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
  2. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowe w parafii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy kosztowne, ziemne prace na naszym cmentarzu, które potrwają do września.
  3. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  4. Jutro nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.oo. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  5. W środę – 15 czerwca przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez Andrzeja Jeża – pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych prywatnych modlitwach, prosząc dla Niego o zdrowie i siły.
  6. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  7. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  8. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.oo, 8.3o, 10.oo i 14.oo. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami tak jak w ubiegłym roku. Proszę o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Zachęcamy, aby obok dzieci przedszkolnych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział dzieci z klas III w strojach I-komunijnych. Zapraszamy LSO, DSM, Orkiestrę, Druhów Strażaków. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  9. Taca zebrana w uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów i wyznaczone cele charytatywne.
  10. W czasie oktawy Bożego Ciała  Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.oo. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie.
  11. W najbliższy czwartek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Ze względu na Boże Ciało, zostanie ono przeniesione na następny czwartek.
  12. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.oo .
  13. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Kazimiery Waligóra, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Stanisławy Leśniak.
  14. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialną Caritas.
  15. Uroczystości I-komunijne w przyszłym roku 20 maja / sobota / 2023 o godz. 10.oo i 12.3o. Natomiast za dwa lata- dzieci obecnych w kl. I, uroczystości będą 18 maja 2024 r w godz. 10.oo i 12.3o. !!!!
  16. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny, 2 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  17. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Grzegorza Sroki.
  18. Z Mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione 3 Msze św. gregoriańskie za śp. Ignacego Matrasa.
  19. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
    – Kamil Matras, s. Józefa i Małgorzaty, zam Rozdziele oraz Karolina Kokoszka, c. Stanisława i Marii, zam. Mstów
    – Piotr Matlęga, s. Władysława i Heleny, zam Rajbrot oraz Justyna Grabiarz, c. Józefa i Elżbiety , zam. Bełdno
  20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  21. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.