ORSZAK TRZECH KRÓLI – 06.01.2023

Orszak trzech Króli to uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Wywodzi się od z polskiej tradycji jasełkowej o kolędniczej, ale podobny jest w swoim charakterze do parad organizowanych w niektórych miastach  Europy i świata. Zgodnie z kilkuletnią tradycją w Święto Objawienia  w naszej parafii zorganizowano Orszak Trzech Króli. O godzinie 10:00, Mieszkańcy wraz z Królami wyruszyli z 3 stron parafii,  aby spotkać się przy naszym kościele parafialnym. Tu, wraz z osobami niosącymi gwiazdy oraz orszakowe flagi weszli do kościoła, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu. Licznie zgromadzeni w kościele wierni i uczestnicy orszaku zaśpiewali kolędy grane kolejno przez kapelę orszakową z Bytomska i Rozdziela. O godzinie 11 rozpoczęła się Msza Święta sprawowana przez ks. Piotra Klóskę, w której uczestniczyło wielu kolędników misyjnych- było bowiem zakończenie kolędy misyjnej. Oprawę przygotował Zespół Muzyczny. Na zakończenie, kolędnicy misyjni przedstawili krótką scenę, kończąc tegoroczną kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli.  Bóg zapłać!