„ DOLINA MSZANKI” W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 29 stycznia br.  mszę świętą o godz. 11.00 uświetnił w naszej parafii swoim śpiewem i grą 15-osobowy Zespół Folklorystyczny z Mszany Górnej.  Zespół gościł na zaproszenie księdza Proboszcza. Zagórzański Zespół Folklorystyczny „DOLINA MSZANKI” powstał w 2006r. z inicjatywy grupy nauczycieli Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej. Od 2009 r. zespół działa jako stowarzyszenie. W chwili obecnej liczy ok.40 osób pracujących w 2 grupach, w zależności od stopnia zaawansowania – młodzież pracująca i ucząca się z: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zespół wielokrotnie występował na ważnych wydarzeniach o charakterze lokalnym, na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach folklorystycznych, a także gościnnie m.in. w Osadzie Burego Misia. W swoim dorobku ma również występy zagraniczne m.in. w Chorwacji, Bułgarii, Niemczech, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie. Zespół wspólnie z miejscową społecznością stara się kultywować tradycje zagórzańskie, uchronić od zapomnienia stare śpiewki i zwyczaje. Prezentuje również folklor górali podhalańskich czy orawskich. W imieniu Księdza Proboszcza Bogusława Pasierba za piękne muzykowanie podziękował ksiądz Piotr oraz parafianie gromkimi brawami.