05 II 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Msze św. poranne o godz. 7.oo.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP
  4. W sobotę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego z okazji Matki Bożej z Lourdes. Msza Świętą z udzieleniem namaszczenia chorych dla starszych i chorych naszej parafii będzie o godz. oo.  Serdecznie prosimy o pomoc w dotarciu do naszej świątyni, wszystkim chorym i seniorom. Każdy kto ukończył 65 rok życia, może przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć osoba, która żyje, jest świadoma i odpowiada na modlitwy kapłana. Jeżeli chory zmarł, ksiądz nie może udzielić mu tego sakramentu. Natomiast gdy chory stracił przytomność (np. jest w śpiączce i oddycha) a był pobożnym parafianinem i gdyby miał świadomość to z pewnością poprosiłby o namaszczenie chorych ksiądz może udzielić tego sakramentu. Jeżeli chory zmarł a rodzina prosi księdza o przyjazd to ksiądz może jedynie pomodlić się wraz z rodziną za zmarłego, nie może jednak udzielić namaszczenia chorych.
  5. W sobotę o godz. 14.oo Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących 25 i 50 – lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe. Prosimy o wspieranie funkcjonowania parafii i planowanych inwestycji, również młodzież pracującą.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Eugeniusza Adamczyka.
  11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Mateusz Stanuch, s. Kazimierza i Henryki, zam. Wojakowa oraz Anna Paruch, c. Andrzeja i Zofii, zam. Rozdziele
  • Marek Rynkar, s. Henryka i Marii, zam. Pilzno oraz Magdalena Stańdo, c. Zbigniewa i Grażyny, zam. Żegocina
  • Jakub Gomułka, s. Macieja i Agnieszki, zam. Bytomsko oraz Renata Dziedzic, c. Wojciecha i Barbary, zam. Żegocina Zapowiedź I
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.