Robimy Palme Ks. Piotr i DSM oraz KSM

Palma wielkanocna to jeden z najważniejszych symboli świąt Wielkanocy. Święcimy ją w kościołach podczas Niedzieli Palmowej, a następnie może ona odgrywać rolę wielkanocnej dekoracji. Tradycyjną palmę wielkanocną możemy kupić lub wykonać samodzielnie. Jak zrobić palmę wielkanocną samemu? By zrobić palmę wielkanocną, warto użyć nie tylko kolorowych, efektownych ozdób, ale również żywych roślin, m.in.: bukszpan, żywotnik czy gałązki bazi. 

Palmy wielkanocne – rodzaje

Palma wielkanocna kurpiowska – tradycyjna palemka wielkanocna. Według tradycji oplata się ją widłakiem, który współcześnie jest już pod ochroną. Roślinę tę możemy zastąpić wrzosem, borówką i ozdobić kwiatami zrobionymi z bibuły.

Palma wielkanocna wileńska – najpopularniejszy rodzaj palmy, którą możemy zobaczyć w polskich domach. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu może pełnić również funkcję dekoracyjną. Palma wileńska najczęściej powstaje z suszonych kwiatów, mchów i ozdobnych traw.

Palma wielkanocna góralska – tradycyjna palma góralska zakończona jest czubkiem z bazi ozdobionych często kolorową bibułą lub wstążkami. Środkową część palmy wykonujemy najczęściej z gałązek wierzbowych lub leszczynowych.