DROGI KRZYŻOWE – PROWADZONE PRZEZ MŁODZIEŻ

„Nie udało się znowu… Ile razy jeszcze? Żeby prawdziwie wejść wyżej, musisz jeszcze powalczyć. A nawet inaczej – musisz pozbyć się tej myśli, że ten proces ma swój koniec… przynajmniej tu, na ziemi. Czy rozwijasz swoje ciało, czy kształtujesz charakter, czy dbasz o jakość swojej relacji z Jezusem – to wszystko wymaga wytrwałości. Co więcej – dobry rozwój dowolnej z tych płaszczyzn powinien cię pociągnąć w górę w nich wszystkich. Wybierz się w poszukiwanie  w sobie pokładów wytrwałości i podejmij wyzwania tej drogi krzyżowej – przy każdej stacji jedna propozycja. Może któraś z nich zostanie w twojej codzienności na dłużej?”

Młodzież naszej parafii przez cały Wielki Post w piątki o 19.00 podążała Drogą Krzyżową Jezusa, by poszukiwać pokładów wytrwałości i podejmować wyzwania życia codziennego. Rozważania przez te pięć tygodni miały różny charakter, różne też były oprawy świetlne i muzyczne. Na wieczorne spotkania z Jezusem w Jego Drodze przychodziło wielu parafian. Kolejne stacje czytali młodzi ludzie, oprawę muzyczną przygotowywał parafialny ( młody jeszcze) zespół muzyczny pod kierunkiem księdza Piotra Klóski. Niepowtarzalny klimat tworzyło dyskretne oświetlenie, co tydzień inne. Młodzież w skupieniu uczestniczyła w tych pięknych nabożeństwach. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączali się w kolejne Drogi Krzyżowe. Za tydzień będzie Plenerowa Droga Krzyżowa ulicami Żegociny.