I PROCESJA FATIMSKA

„13 maja 1917 roku, Fatima w Portugalii. Trójka pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta zajmuje się wypasaniem owiec na łące w pobliżu miasta. Nagle widzą błysk światła, a następnie Piękną Panią w bieli, otoczoną jasnym blaskiem. Tak wyglądało pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie”. 13 maja 2023 roku, w Święto Matki Bożej Fatimskiej (w sobotę) popołudniowa msza święta odprawiona została o godzinie 18.00. Po mszy świętej w kościele parafialnym i po rozpoczęciu modlitwy różańcowej, z kościoła wyruszyła uroczysta procesja, którą otwierali ministranci niosący krzyż, za nim szli lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, licznie przybyli parafianie. Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej przywiezioną z Fatimy i ofiarowaną parafii przez ks. Bronisława Rośka nieśli strażacy oraz siostry z Róży Różańcowej Św. Anny zelatorki Wandy Jędrzejek i bracia z Róży Różańcowej św. Franciszka zelatora Antoniego Tyndla z Bytomska. Różaniec odmawiali bracia z Róży Św. Franciszka. Procesję prowadził ks. Piotr Klóska.  Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Żegocinie. Kolejna procesja fatimska w Żegocinie odbędzie się w czerwcu i tak będzie co miesiąc, aż do października włącznie. Nabożeństwo Fatimskie i towarzysząca mu procesja jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy do galerii zdjęć.