UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

03. 06. 2023

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  3. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.oo, 8.3o, 10.oo i 15.oo. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami tak jak w ubiegłym roku. Proszę o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Zachęcamy, aby obok dzieci przedszkolnych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział dzieci z klas III w strojach I-komunijnych. Zapraszamy LSO, DSM, Druhów Strażaków. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. Taca zebrana w uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów i wyznaczone cele charytatywne.
  5. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.oo. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Ireny Cichoń, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Kazimiery Waligóra.
  7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe.
  8. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  9. 14 czerwca / środa / o godzinie 15.3o odbędzie się w parafialnym kościele egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII z Bytomska i Rozdziela, a o 16.3o uczniów z Żegociny. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. W czwartek 19 chłopców powiększyło grono LSO, wyrażamy z tego faktu wdzięczność rodzicom tych dzieci, a także prowadzącemu LSO Ks. Robertowi.
  13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Zarzyckiego.
  14. Z Mszy pogrzebowych odprawionych będzie 4 gregorianki za śp. Stanisława Kępe oraz 4 gregorianki za śp. Mariana Parucha.
  15. W tym Tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Stanisław Kępa z Rozdziela, a także Klemens Blajda z Rozdziela, którego pogrzeb odbędzie się we Wtorek o godzinie 12.00 Treliczka koło Rzeszowa, bliższe informacje na stronie parafii. Polećmy ich nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…….
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.