OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła

02 Czerwca 2024

 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W czasie oktawy o godz. 18.oo – Msze św. z procesją eucharystyczną. Bardzo prosimy, aby przez całą oktawę przychodziły dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci I komunijne św. oraz dzieci z rocznicy w strojach liturgicznych.
 3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłana otrzymały Jezusowe błogosławieństwo.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca czerwca. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlimy się i pomagamy misjom. Spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed wieczorną Mszą św. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych.
 5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Elżbiety Zelatorki Marii Furtak, a do 17.oo Siostry z Róży św. Natalii Zelatorki Edyty Adamczyk.
 6. W piąek na wieczornej Mszy św. przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe w Kościele i wokół niego.
 8. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
 9. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy. Dziękujemy druhom Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji i troskę o noszenie baldachimu. Bardzo dziękujemy orkiestrze. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przychodzili ze swoimi małymi dziećmi! Gorąco dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze polowe.  Dziękujemy wszystkim, którzy nosili figury, feretrony. Dziękujemy DSM, LSO. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Waszymi Domami i Rodzinami. Niech Was strzeże i broni moc samego Chrystusa.            
 10. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 11. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.oo.
 12. Bardzo dziękujemy za wczorajsze prace na cmentarzu i przy Kościele dziesiątce P. Jana Jędrzejka. A pracowali Jan Jędrzejek, Andrzej Łukasik, Wolak Bronisław, Krzysztof Janiczek, Marek Zbyrowski, Kamil Wałkowski, Stanisław Wiśniowski, Krzysztof Burkowicz, Jan Juszczyk, Łukasz Ptaszek, Jan Zatorski, Rafał Grabiasz, Dawid Czamara, Adrian Czamara, a także Marcin Kępa, Grzegorz Grabiasz, Grzegorz Janiczek. W tym tygodniu dalej chcemy kontynuować prace na cmentarzu parafialnym, więc do prac porządkowych na cmentarzu bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dziesiątkę P. Pawła Bilskiego. 
 13. Msza św. na cmentarzu odbędzie się 22 czerwca, w sobotę o godz. 16.oo.
 14. Bardzo dziękujemy P. Ryszardowi Bilskiemu oraz Sebastianowi Bilskiemu za całodniową pracę przy oczyszczeniu muru wzdłuż parkingu. Mur jak nowy. Bóg zapłać. Dziękujemy P. Piotrowi Sułkowskiemu za ofiarowanie kamienia granitowego ozdobnego, 2,5 tony. Dziękujemy P. Zbigniewowi Frączkowi z użyczenie samochodu i przywiezienie kamienia. Serdeczne Bóg zapłać. 
 15. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 3 z Bełdna, 2 z Rozdziela i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 17. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Jędrzejka.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.