OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X Niedziela Zwykła

09 Czerwca 2024

 1. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.
 2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
 3. W czwartek 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
 4. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Św. Anny Zelatorki Wandy Jędrzejek, a do 17.oo Siostry z Róży św. Zelatorki Stanisławy Kępa.
 5. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.oo.
 6. Bardzo dziękujemy za wczorajsze prace na cmentarzu i przy Kościele dziesiątce P. Pawła Bilskiego. A pracowali : Paweł Bilski, Marian Kępa, Wojciech Gądek, Józef Ptaszek, Jarosław Piwowarczyk, Jakub Lech, Łukasz Śmiłek, Damian Czapeczka. Przypominamy, że Msza św. na cmentarzu odbędzie się 22 czerwca, w sobotę o godz. 16.oo.
 7. W tym tygodniu 25 aspirantów zostało przyjętych go grona ministrantów. Nowym ministrantom gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych oraz radości ze służby przy ołtarzu Chrystusowym. A czcigodnym Rodzicom i ks. Robertowi za wszelką pomoc i zaangażowanie.
 8. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Żegocinie oraz Rada Rodziców serdecznie zapraszają na piknik „ Święto Rodziny”. Który odbędzie się przy szkole w niedzielę 16 czerwca w godz. od 14.oo do 19.oo. Chcielibyśmy aby to było prawdziwe święto rodzin naszej szkoły, parafii i gminy.  Serdecznie zapraszamy.
 9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Pawła Bilskiego.
 12. Dziś przed kościołem, po każdej Mszy Świętej członkowie Klubu Seniora z Żegociny będą zbierać podpisy popierające projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu otrzymają środki na swoją działalność. Mając na uwadze pomoc Seniorów przy wielu gminnych wydarzeniach, zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i złożenia podpisu.
 13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Mikołaj Bilski, s. Jana i Doroty, zam Bełdno oraz Anna Trzeciak, c. Jerzego i Joanny zam. Łąkta Dln

– Konrad Kuska, s. Jerzego i Ireny, zam Żegocina oraz Ewa Stokłosa, c. Józefa i Kazimiery,zam. Trzciana,

– Łukasz Kuska, s. Józefa i Barbary, zam, Bełdna oraz Emilia Błasińska, c. Antoniego i Marty, zam. Ujazd,

– Michał Chyrc, s. Marka i Małgorzaty, zam Brzezowa oraz Justyna Lisek, c. Stanisława i Cecylii, zam. Żegocina     Zapowiedź 1

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.