PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

W ciepłe, słoneczne, sobotnie przedpołudnie 18 maja 2024 roku w naszym kościele parafialnym miała miejsce piękna uroczystość religijna – przyjęcie I Komunii Świętej przez 61 uczniów: Żegociny, Bytomska i Rozdziela. Dzieci  przed wejściem do odświętnie udekorowanej świątyni czekały wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi.  Przybyłych powitał Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb. Wyszedł do nich w asyście księży katechetów oraz ministrantów. Kapłan poprosił rodziców o udzielenie dzieciom błogosławieństwa. Dzieci także poprosiły rodziców o błogosławieństwo. Następnie zostały pobłogosławione przez ojców i matki przez położenie na głowach rąk i wypowiedzenie tekstu błogosławieństwa. Po tym akcie ksiądz dokonał pokropienia zgromadzonych wodą święconą, a następnie wprowadził dzieci i rodziców do świątyni. Po wejściu do kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta, celebrowana przez proboszcza Bogusława Pasierba w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców.  Delegacja rodziców poprosiła kapłana o sakrament dla swoich dzieci, zapewniając o dobrym przygotowaniu dzieci do godnego przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej.  Po kazaniu, w którym ksiądz Piotr mówił o znaczeniu tego wielkiego wydarzenia dla każdego człowieka. Kapłan złożył także podziękowania dla rodziców za ich troskę o wychowanie religijne dzieci. Zachęcił dzieci do wdzięczności wobec rodziców i całej rodziny.  Dzieci pierwszokomunijne złożyły dary ofiarne, w tym kwiaty, chleb i wino. Komunię świętą udzielaną przez Ks. Proboszcza dzieci przyjmowały indywidualnie same. Rodzice, chrzestni, rodzeństwo, parafianie byli komunikowani w kaplicach bocznych kościoła. 
   Po przyjęciu Komunii Świętej dzieci podziękowały mamom, tatusiom, kapłanom,  nauczycielom, za pomoc w drodze do tego ważnego Sakramentu. Następnie Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb pogratulował dzieciom i rodzicom, a potem końcowym błogosławieństwem zakończył mszę świętą, która na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy jego uczestnicy zaśpiewali pieśń ” Barkę”. Zgodnie z wieloletnią już tradycją wykonane zostały następnie pamiątkowe zdjęcia grupowe i potem indywidualne, które będą cenną pamiątką po tym ważnym wydarzeniu.