ŚWIĘTOWALI  25 – LECIE KANONIZACJI PATRONKI

16 czerwca 1999r, została w Starym Sączu kanonizowana przez Papieża Polaka Jana Pawła II  Patronka  Szkoły Podstawowej w Żegocinie– Święta Kinga. 16 czerwca 2024r.  obchodzono 25 rocznicę tego ważnego wydarzenia. Z okazji srebrnego jubileuszu kanonizacji i z okazji Święta Szkoły uczniowie klas 1-8  wraz z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi udali się 17 czerwca do kościoła. Tu o godzinie 9.00  uczestniczyli we Mszy świętej celebrowanej przez ks. proboszcza Bogusława Pasierba oraz katechetę ks.  Roberta Osaka, który w homilii przypomniał dzieciom życie Patronki. Zebrani dziękowali za pomyślny rok szkolny oraz modlili się we własnych intencjach. Z okazji jubileuszu społeczność szkoły przekazała 4 woskowe  świece ołtarzowe dla potrzeb parafii.
Oprawę nabożeństwa przygotowali uczniowie klasy VIII oraz Chór szkolny pod kierunkiem Pani Anny Maurer – Pasionek. Po wspólnej modlitwie wszyscy wrócili do szkoły na dalszy ciąg lekcji.