VI Niedziela Wielkanocna

05 Maja 2024

1. Dzisiaj do południa Msze św. jak w niedzielę , natomiast po południu ostatnia Msza św. o godz. 13.3o. Nie mam Mszy o godz. 15.oo !!!!
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. Jutro, we wtorek i w środę, będziemy się modlić o dobre urodzaje. Prosić będziemy Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Przyjdźmy więc w tych dniach liczniej niż zwykle na wspólną modlitwę.
  • W Żegocinie, po Mszy św. wieczornej, procesja błagalna do kapliczek – w poniedziałek do kapliczki nad cmentarzem, we wtorek na Wiktorówkę
  • Msze św. z prośbą o urodzaje w Bełdnie i w Bytomsku we wtorek o godz. 16.3o
  • W środę w Rozdzielu o godz. 17.oo.
  1. W czwartek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny wraz z rodzicami.
  2. W piątek całodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Kingi Zelatorki Zofii Wach, a do 17.oo Siostry z Róży św. Cecylii Zelatorki Ireny Cichoń.
  3. W piątek od 17.15 spowiedź dla dla dzieci i ich rodzin przed rocznicą I Komunii Św. W piątek także po Mszy św. wieczornej próba dla dzieci rocznicowych.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo – rocznica I Komunii świętej.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe w naszym Kościele.
  6. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  7. W tym tygodniu chcemy kontynuować prace na cmentarzu parafialnym. Zostanie przywieziona ziemia, którą będziemy chcieli nawieść i wyrównać wzdłuż alejek. Do tych prac porządkowych na cmentarzu bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dwie dziesiątki P. Kazimierza Stokłosy oraz P. Pawła Jachymczaka.
  8. Organizowane są wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło Życie dla dzieci i młodzieży. Bliższe informacje na str parafialnej i w gablotach.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny i 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Stanisława Gizy.
  12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Krzysztof Piwowarczyk, s. Marka i Grażyny, zam., Paszkówka oraz Magdalena Woźniak, c. Marka i Lucyny, zam. Zadziele

– Łukasz Sławęta, s. Tadeusza i Ireny, zam. Żegocina oraz Daria Boczar, c. Bogusława i Henryki ., zam. Zmienica

– Grzegorz Kalemba, s. Andrzeja i Grażyny, zam Żegocina oraz Magdalena Strojny, c. Bogdana i Marioli, zam. Sobolów

– Wojciech Stach, Kazimierza i Zofii, zam. Kamionka Mała oraz Emilia Dziedzic, c. Artura i ewy, zam. Żegocina     –       Zapowiedź I

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.