We czwartek 25 czerwca 2026 uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Bytomsku oraz Szkoły
Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie przybyli do kościoła parafialnego na Mszę świętą o godz. 18.00, by podziękować za szczęśliwy rok szkolny i prosić o bezpieczne wakacje. Mszę św. celebrowali ks. Robert Osak, ks. Piotr Klóska, ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, ks. Jan Wąchała i ks. Zbigniew Kępa. Piękną Homilię wygłosił ks. Robert. Liturgię Słowa przygotowali lektorzy z Bytomska i Żegociny, a oprawę muzyczną Schola Parafialna pod kierunkiem Pani Małgorzaty Świątko.Czytaj dalej ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO→
W niedzielę 21 czerwca Mszę świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Bogusława Pasierba i ks. Jana Wąchałę, uświetnił po raz kolejny pięknym śpiewem chór Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie jako dziękczynienie za szczęśliwy rok szkolny 2025.2026. Czytaj dalej CHÓR SZKOLNY ZAŚPIEWAŁ NA MSZY ŚWIĘTEJ→
16 czerwca 2026r. Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Żegocinie świętowała 27 rocznicę kanonizacji swojej Patronki – Świętej Kingi. Czytaj dalej ŚWIĘTO SZKOŁY 2026→
Ministrant (łac. ministrare – służyć, posługiwać, pomagać) – osoba posługująca w liturgii, najczęściej w czasie sprawowania Eucharystii, a także nabożeństw poza Mszą świętą. Czytaj dalej NOWI MINISTRANCI W PARAFII ŻEGOCINA 2026→