ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO

We czwartek 25 czerwca 2026 uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Bytomsku oraz Szkoły

Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie przybyli do kościoła parafialnego na Mszę świętą o godz. 18.00, by podziękować za szczęśliwy rok szkolny i prosić o bezpieczne wakacje. Mszę św. celebrowali ks. Robert Osak, ks. Piotr Klóska, ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, ks. Jan Wąchała i ks. Zbigniew Kępa. Piękną Homilię  wygłosił ks. Robert. Liturgię Słowa przygotowali lektorzy z Bytomska i Żegociny, a oprawę muzyczną Schola Parafialna pod kierunkiem Pani Małgorzaty Świątko. Czytaj dalej ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO

Ważna informacja

W sobotę, z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, Msza Święta odbędzie się w kościele o godz. 16:00, a nie na cmentarzu.

Po Mszy udamy się w procesji na cmentarz, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

NOWI MINISTRANCI W PARAFII  ŻEGOCINA 2026

Grono Liturgicznej Służby Ołtarza jest tu bardzo liczne, ale zapał i chęć służby Panu Bogu nie stygnie także w najmłodszym pokoleniu.   

https://tarnow.gosc.pl/doc/9774289.21-nowych-ministrantow-w-Zegocinie#goog_rewarded

Ministrant (łac. ministrare – służyć, posługiwać, pomagać) – osoba posługująca w liturgii, najczęściej w czasie sprawowania Eucharystii, a także nabożeństw poza Mszą świętą. Czytaj dalej NOWI MINISTRANCI W PARAFII  ŻEGOCINA 2026

Serdecznie witamy wszystkich Gości naszej strony parafialnej – pw. św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie