Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19 Maja 2024

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy.
  2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6.3o, 8.3o, 11.oo i 18.oo.
  3. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III. Do I Komunii Św. Przystąpiło 60 dzieci. Pamiętajmy w modlitwach o najmłodszych parafianach prosząc, by Eucharystyczny Jezus był zawsze ich Przyjacielem. Polecajmy też ich rodziców, by zawsze byli świadkami wobec swych dzieci przyjaźni z Chrystusem. Dzieci te rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie będą się gromadzić na nabożeństwach majowych 18.00
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo.
  5. Wyjątkowo w czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O Pio.
  6. W piątek całodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Weroniki Zelatorki Anna Wrona, a do 17.oo Siostry z Róży św. Rity Zelatorki Grażyny Kukla.
  7. W piątek o godz. 7.15 z parkingu przy kościele wyjazd dzieci I komunijnych z rodzicami i Ks. Robertem do Łagiewnik.
  8. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  9. W tym tygodniu chcemy dalej kontynuować prace na cmentarzu parafialnym. Do prac porządkowych na cmentarzu bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dziesiątkę P. Stanisława Gizy.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny 2 z Bytomska, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Kazimierza Stokłosy.
  13. Bardzo dziękujemy P. Zbigniewowi Janiczkowi oraz Grzegorzowi Janiczkowi za ofiarowany piasek i za jego przywóz, a także p. Stanisławowi Jelonkowi za ofiarowane deski.
  14. Z Mszy Św. pogrzebowych odprawionych zostanie 2 gregorianki za śp. Bożenę Pączek oraz 1 za śp. Teresę Orzeł.
  15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Krystyna Matras z Bytomska. Jej pogrzeb jutro o godz. 15.oo. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.