Uroczystość Najświętszej Trójcy

19 Maja 2024

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  3. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.oo, 8.3o, 10.oo i 15.oo. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami tak jak w ubiegłym roku. Proszę o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Zachęcamy, aby obok dzieci przedszkolnych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział dzieci z klas III w strojach I-komunijnych. Zapraszamy LSO, DSM, Druhów Strażaków, Orkiestrę. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. Taca zebrana w uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów i wyznaczone cele charytatywne.
  5. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.oo. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie.
  6. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus Zelatorki Danuty Pietrzyk, a do 17.oo Siostry z Róży św. Doroty Zelatorki Stanisławy Rożnowskiej.
  7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca czerwca. Praktykujmy I soboty. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę, wszystkie dzieci naszej parafii, z okazji Dni Dziecka -zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Również w środę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie w naszym Kościele o godz.18.oo. Niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w waszych domach.
  9. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  10. W przyszłą Niedzielę przed Mszami będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas. Ks. Rektor wyraża już dziś wdzięczność.
  11. Bardzo dziękujemy za wczorajsze prace na cmentarzu dziesiątce P. Stanisława Gizy. Pracowali: Stanisław Giza, Stanisław Kozak, Stanisław Ogiela, Barbara Jachimczak, Mariusz Dudziak, Paweł Szymbara, Barbara Kuska, Dominik Duch, Krystian Duch, Wiesław Duch. W tym tygodniu dalej chcemy kontynuować prace na cmentarzu parafialnym, więc do prac porządkowych na cmentarzu bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dziesiątkę P. Jana Jędrzejka.
  12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Pawła Jachymczaka.
  15. Bardzo dziękujemy P. Janowi Wolakowi z Rozdziela za ofiarowaną ziemię i za jej trzykrotny przywóz. Dziękujemy również za pomoc w pracach przy Kościele P. Michałowi Stachowi z Żegociny.
  16. Koło Gospodyń Wiejskich Aktywna Żegocina oraz LGD Dolina Raby zapraszają w dniu 1 czerwca (sobota) w godzinach od 14:00 do 18:00 na Stadion Sportowy KS Beskid na Dzień Dziecka oraz wydarzenie towarzyszące- Skarby Beskidzkiej Miedzy. W programie przewidziano mnóstwo darmowych atrakcji nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych: dmuchańce, animacje, warsztaty, konkursy z nagrodami, degustacje potraw oraz występy zespołów folklorystycznych.
  17. Z Mszy Św. pogrzebowych odprawionych zostanie 3 gregorianki za śp. Stanisława Gądka, 3 gregorianki za śp. Leszka Burego oraz 1 za śp. Krystynę Matras.
  18. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Leszek Bury. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….
  19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Jerusalem – God the Father with the little Jesus. Fresco from the side apse of Russian orthodox cathedral of Holy Trinity in the Russian Compound.