XII Niedziela Zwykła

23 Czerwca 2024

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, o siły i zdrowie oraz by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki.
  2. Od jutra, na czas wakacji, Msze św. poranne o godz. 7.oo i 7.3o.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W piątek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. O Pio. Zapraszamy do modlitwy.
  5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Św. Kingi Zelatorki Janiny Gołąb, a do 17.oo Siostry z Róży św. Wiktorii Zelatorki Zofii Juszczyk.
  6. W sobotę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.3o, 8.3o, 11.oo i 18.oo. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. W tym dniu przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do dyspozycji Ojca św.
  7. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.oo. Zapraszamy.
  8. Rozpoczął się upragniony czas wakacji, wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego wypoczynku oraz nabrania sił do dalszej nauki i pracy a przybywającym do naszej parafii życzymy miłych chwil spędzonych w Żegocinie i zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w naszym Kościele.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny i 2 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Ryszarda Bilskiego.
  12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Bartłomiej Chełmecki, s. Kazimierza i Grażyny, zam. Dobrocierz oraz Agnieszka Grabska, c. Jana i Lucyny, zam. Bytomski    Zapowiedź I

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.