XIII Niedziela Zwykła

30 Czerwca 2024

1. Rozpoczął się upragniony czas wakacji, wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego wypoczynku oraz nabrania sił do dalszej nauki i pracy a przybywającym do naszej parafii życzymy miłych chwil spędzonych w Żegocinie i zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w naszym Kościele.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. We wtorek – pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Częstochowy, Wyjazd o godz. 6.oo z parkingu przy Kościele.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlitwą i ofiarami wspomagamy misje. Bardzo prosimy- spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. W piątek od godz. 8.3o odwiedzimy chorych.
  5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Św. Łucji Zelatorki Marii Juszczyk, a do 17.oo Siostry z Róży św. Agaty Zelatorki Rozalii Bilskiej.
  6. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  8. Koło Gospodyń Wiejskich z Rozdziela zaprasza serdecznie na Festyn Rodzinny w Rozdzielu. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 14.oo przy szkole podstawowej. W programie wiele atrakcji…więcej informacji na stronie internetowej gminy.
  9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Markowej, miejscowości związanej z Rodziną Ulmów. Wyjazd 20 lipca 2024 o godz. 6.45. Koszt 110 zł. Bliższe informacje na stronie parafialnej.
  10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec czy Pismo Święte. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
  11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  12. Centrum Kultury w Żegocinie oraz Wójt Gminy Żegocina zapraszają do wspólnego wędrowania na szczyt góry Kamionna, gdzie odprawiona zostanie plenerowa Msza Święta, a następnie odbędzie się cześć artystyczna w ramach programu Odkryj Beskid Wyspowy. Wyjście w niedzielę 7 lipca o godzinie 8:00 z parkingu przed restauracją Hexe.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny i 2 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Tyca.
  15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Bartłomiej Chełmecki, s. Kazimierza i Grażyny, zam. Dobrocierz oraz Agnieszka Grabska, c. Jana i Lucyny, zam. Bytomski    Zapowiedź II

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.