III  PROCESJA  FATIMSKA

13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: “Serce moje otoczone jest cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. (…) Oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy:

1. przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź,
  2. przyjmą Komunię świętą,
  3. odmówią jeden Różaniec
  4. i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego ma to być „pięć sobót” wynagradzających, a nie dziewięć lub siedem na cześć Matki Bożej Bolesnej?

„Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.

Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

13 lipca 2024 r.  po Mszy  św.  celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Józefa Cempurę i ks. Piotra Klóskę rozpoczęła się III Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr, różaniec odmawiali bracia z Róży Różańcowej św. Józefa, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety i mężczyźni .  Pogoda była piękna, toteż  procesja jak co miesiąc zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.