XVIII Niedziela Zwykła

04 Sierpnia 2024

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Dziękujemy również parafialnej Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
  2. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  3. Dzisiaj w liturgii wspominamy Św. Jana Marię Vianneya – patrona Proboszczów, pamiętajmy w modlitwie o Ks. Proboszczu Bogusławie -prosząc dla niego o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w dalszej posłudze w naszej parafii.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Heleny Zelatorki Stanisławy Leśniak, a do 17.oo Siostry z Róży św. Weroniki Zelatorki Marii Wrona.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
  7. Zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Prymarii. Prosimy wszystkich o obecność na zmianie tajemnic.
  8. Trwa miesiąc sierpień. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, abstynencję, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały ten miesiąc był czasem trzeźwości w naszej parafii, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  9. W najbliższą sobotę o godz. 8.3o będziemy kontynuować prace na cmentarzu. Do prac prosimy dziesiątkę P. Ryszarda Bilskiego.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska i 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Zarzyckiego.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Patryk Ptaszek, s. Józefa i Małgorzaty, zam. Żegocina oraz Marzena Florek, c. Kazimierza i Haliny, zam. Stara Wieś

– Adam Tryba, s. Adama i Marzeny, zam. Zakopane  oraz Iwona Zelek, c. Józefa i Barbary, zam Rozdziele

– Maciej Dudek, s. Jana i Ewy, zam. Rozdziele oraz Klaudia Piszczek, c. Gustawa i Elżbiety, zam. Laskowa     Zapowiedź II

1. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą 2 Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Juszczyk.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.