XIX Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2024

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na zbliżające się poważne remonty naszego Kościoła.
  2. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. We wtorek nabożeństwo fatimskie w Rozdzielu. Msza św. i różaniec o godz. 19.3o!. W Żegocinie nabożeństwo fatimskie będzie 19 sierpnia. W sierpniu Maryja nie zjawiła się 13. dnia miesiąca w Cova da Iria, ponieważ dzieci zostały zatrzymane przez miejscowego starostę. Objawienie miało miejsce 19 sierpnia.
  5. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo ! W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45 i 11.oo pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.oo do Kościoła zostanie przyniesiony wieniec dożynkowy. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę dziesiątki P. Jana Wolaka, Jacka Rogali, Czesława Pławeckiego i Piotra Pławeckiego.
  6. Ze świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  7. Ze względu na czwartkową Uroczystość, nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity, będzie w piątek o godz. 18.oo. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  8. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Rity Zelatorki Grażyny Kukla, a do 17.oo Siostry z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus Zelatorki Danuty Pietrzyk.
  9. Trwa miesiąc sierpień. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, abstynencję, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały ten miesiąc był czasem trzeźwości w naszej parafii, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  10. Bardzo dziękujemy za wczorajsze prace na cmentarzu dziesiątce P. Ryszarda Bilskiego. A pracowali : Ryszard Bilski, Sebastian Bilski, Sławomir Janiczek, Agnieszka Janiczek, Tomasz Nożkiewicz, Zbigniew Cudejko, Andrzej Rogala, Eryk Lisek, Marek Waligóra, Tomasz Serafin.
  11. 15 sierpnia, przed Mszami o godzinie 8:30, 9:45 i 11:00 KGW Aktywna Żegocina będzie sprzedawać ręcznie robione bukiety, które zgodnie z tradycją święcimy w dniu Matki Boskiej Zielnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Koła, wspierającego kulturę i tradycję naszej gminy.
  12. Wójt Gminy oraz Centrum Kultury zapraszają wszystkich na kino plenerowe, które odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 20:30 na stadionie Beskidu Żegocina. Wstęp wolny.
  13. Wójt Gminy Żegocina zaprasza mieszkańców sołectwa Żegociny na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19.oo w sali kinowej CK. Bliższe informacje na stronach internetowych Gminy.
  14. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  15. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Konic za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  16. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Stanisława Wolaka.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.