Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 Sierpnia 2024

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo !

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45 i 11.oo pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.oo do Kościoła zostanie przyniesiony wieniec dożynkowy. Dziękujemy za przygotowanie wieńca dożynkowego dziesiątkom P. Jana Wolaka, Jacka Rogali, Czesława Pławeckiego i Piotra Pławeckiego.

1. Wyjątkowo jutro, w piątek o godz. 18.oo , nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony jest koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  2. Jutro całodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do adoracji.