XXI Niedziela Zwykła

01 Września 2024

1. Od jutra Msze św. poranne o godz. 6.3o i 7.oo.
  2. Jutro, poniedziałekrozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Aby uprosić Boże błogosławieństwo w nauce rozpoczniemy ten rok – Mszami św., które zostaną odprawione w intencji dzieci i młodzieży i nauczycieli.
  3. I tak : – o godz. 8.oo – Msza św. dla Zespołu Szkół w Żegocinie – o godz. 10.oo – Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej z Bytomska, Rozdziela  Żegociny Autobus szkolny będzie oczekiwał według grafiku umieszczonego w gablocie przy Kościele i na stronie internetowej.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Lidii Zelatorki Stanisławy Kępa, a do 17.oo Siostry z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus Zelatorki Stanisławy Ziółkowskiej.
  6. W tym tygodniu przypada, I czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Praktykujmy 1-sze piątki.!! Korzystajmy ze spowiedzi św. przed ranną i wieczorną Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek. W I piątek o godz. 7.oo i 18.oo modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
  7. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pół godziny przed Mszą wieczorną odmówimy różaniec św. Wszystkich zachęcamy do praktykowania I sobót.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  9. W sobotę o godz. 8.15 z parkingu przy Kościele wyjazd na pielgrzymkę do Tuchowa, Ciężkowic i Jamnej.
  10. W sobotę w naszej parafii odbędzie się spotkanie Ks. Rodaków z Ropczyc skąd pochodzi Ks. Proboszcz Bogusław. Obecny będzie ks. bp Artur Ważny pochodzący również z Ropczyc. Msza św. wszystkich kapłanów o godz. 11.oo.
  11. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Wszystkim pracującym kładziemy na serce sprawy naszego kościoła- konkretnie prace przy wymianie posadzki, remoncie zakrystii i częściowej wymianie tynków.
  12. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Czesława Pławeckiego.
  16. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie 5 gregorianek za śp. Stefana Ptaszka.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.