XXIII Niedziela Zwykła

08 Września 2024

1. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe – konkretnie na prace przy wymianie przy wymianie posadzki, remoncie zakrystii i częściowej wymianie tynków. Prace rozpoczynamy od remontu zakrystii już w tym tygodniu. Do sobotnich prac przy remoncie zakrystii prosimy dziesiątkę p. Radosława Waligóry.
  2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania Katolickiego i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  6. W piątek, 13 września, kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
  7. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Wiktorii Zelatorki Zofii Juszczyk, a do 17.oo Siostry z Róży św. Kingi Zelatorki Janiny Gołąb.
  8. W sobotę 21 września 2024 o godz. 6.oo sprzed Kościoła, wyruszamy na pieszą pielgrzymkę do Limanowej. W czasie Mszy św. o godz. 11.oo będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej parafii. Zapraszamy do pielgrzymowania dzieci, młodzież i dorosłych.
  9. W przyszłą niedzielę przed Mszami zbiórka do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Rektor uczelni prosi o zrozumienie i ofiarność. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Piotra Pławeckiego.
  13. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, pytajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Również nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: m in. liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy DSM, KSM, schola muzyczna – które po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność. Bardzo zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania:     – w piątek o 19.oo Grupa Młodzieżowa – w sobotę o 9.oo spotkanie DSM, ( zapraszamy nowe chętne dziewczynki), także o 9.oo spotkanie chłopców chętnych do służby przy ołtarzu oraz ministrantów, o 10.oo lektorów.
  14. Zapraszamy przede wszystkim ministrantów i lektorów do powrotu do służenia. Obecność ministrantów i lektorów przy ołtarzu również w dni powszednie jest miernikiem życia religijnego parafii oraz pobożności naszych rodzin. W tej sprawie liczymy bardzo na współpracę z rodzicami. Przy okazji, chcielibyśmy także, aby powstała grupa lektorów – mężów i ojców, matek i żon, którzy będą niedzielnym czytaniem Pisma św. i śpiewem psalmów wielbić Boga.
  15. Sołtys Żegociny zawiadamia mieszkańców o terminie przyjmowania trzeciej raty opłat podatkowo śmieciowych do 15 września. W dniu 13.09 od 9.oo do 14.oo będzie przyjmował w sali CK a Sołtys Rozdziela również opłaty będzie przyjmował do 15 września. W dniu 13 .09 od 8.oo do 10.oo w szkole, a w pozostałe dni w domu w godzinach popołudniowych.
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.