KORONKA NA ULICACH MIAST I WSI W NASZEJ PARAFII

W sobotę, 28 września 2024 r., w 16. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach, już po raz siedemnasty pojawili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata. Modlitwie towarzyszyły jak co roku określone intencje.

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia to dla świata nic nie znaczący kwadrans, ale dla Boga to wielkie wołanie grzeszników”. W naszej parafii zgromadziła się spora grupa parafian, by wspólnie na placu kościelnym modlić się.  Koronkę poprowadzili ks. Piotr Klóska i ks. Robert Osak. W tym roku modlitwa objęła następujące intencje:

1. Aby w Panu Bogu pokładać nadzieje stawiając Go na pierwszym miejscu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym.
  2. Za Kościół Boży, aby wiernie i konsekwentnie bronił depozytu wiary i moralności.
  3. Za biskupów i księży, aby byli kapłanami według Serca Jezusowego.
  4. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
  5. O poszanowanie życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. O pokój na całym świecie, zwłaszcza w miejscach wojen i niepokoju, a szczególnie za Haiti ogarnięte zamętem i bezprawiem.
  7. Za wszelkich więźniów, a zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia, którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie
  8. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  9. Za żołnierzy i obrońców granic, aby skutecznie i godnie bronili ojczyzny.

10.Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Modlono się też w intencji powodzian i we własnych intencjach.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.