XXVIII Niedziela Zwykła

13 Października 2024

1. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele oraz za dzisiejsze ofiary złożone na Fundację Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również parafialnej Caritas.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.oo ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny.
  3. W poniedziałek zapraszamy uczniów kl. VIII na nabożeństwo różańcowe, a w czwartek uczniów kl. III szkół podstawowych. Obecność obowiązkowa.
  4. W czwartek o godz. 17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  5. W piątek przypada święto liturgiczne św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia. Pamiętajmy o osobach posługujących chorym – lekarzach, pielęgniarkach, opiekunach medycznych, i prośmy w ich intencjach, żeby nie zabrakło im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych w służbie, którą pełnią.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny- składka przeznaczona na misje święte.
  7. W przyszłą niedzielę o 13.3o dodatkowa Msza chrzcielna.
  8. W przyszłą niedzielę o 14.2o montaż słowno – muzyczny – o Janie Pawle II przygotowany przez młodzież naszej parafii. Zapraszamy.
  9. Gorąco zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwie różańcowym, a w niedzielę o godz. 15.oo. Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie.
  10. Dziękujemy za sobotnią pracę przy porządkowaniu cmentarza i jego otoczenia rodzinom z dziesiątek: Janusza Tyca oraz P. Andrzeja Gajewskiego. A pracowali: Dziesiątka Andrzeja Gajewskiego – Andrzej Gajewski, Tomasz Janiczek, Czesława Janiczek, Barbara Czech, Maciej Czech, Zbigniew Pławecki, Jan Janiczek, Mirosława Długosz, Krzysztof Długosz, Sebastian Długosz, Karol Rosiek, Grażyna Pączek, Aleksander Kępa, Anna Maurer Pasionek, Krzysztof Pasionek. Dziesiątka  Janusza TycaJanusz Tyc, Włodzimierz Sawicki, Bożena Krawczyk, Wojciech Krawczyk, Artur PIECH, Piotr Janiczek, Rafał Satoła, Aleksander Kępa, Józef Kuska.
  11. Bardzo dziękujemy również za wczorajszą pracę przy Kościele Panom: Józef Jędrzejek, Marek Jędrzejek, Marcin Pajor, Wojciech Świder, Wojciech Kępa, Marcin Fąfara z Bytomska, Grzegorz Grabiarz, Dominik Duch, Tomasz Imiołek.
  12. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za czystość na cmentarzu i w miarę możliwości zabierają ze sobą śmieci do domów – jest to ogromna pomoc dla parafii. Bardzo prosimy zwrócić uwagę za ten problem przy okazji porządkowania grobów swoich bliskich przed uroczystością Wszystkich Świętych. Są również podstawione przy cmentarzu przyczepy na, które możemy wrzucać trawę i to co może być przeznaczone na kompost. Z góry bardzo dziękujemy.
  13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Bełdna, 4 z Bytomska, 2 z Rozdziela i 1 z Konic za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Barbary Szabla.
  16. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 30 zł.
  17. Jednostka OSP Żegocina organizuje i zaprasza na akcję krwiodawstwa już w przyszłą niedzielę 20 października w sali centrum kultury od godziny 8.00 do 12.00. Więcej szczegółów na stronie OSP Żegocina
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.