XXIV DZIEŃ PAPIESKI

13 października już kolejny raz obchodziliśmy Dzień papieski pod hasłem   „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W czasie mszy świętej o 9.45   Schola Parafialna zaśpiewała pierwszy raz w tym roku katechetycznym. Schola pracuje od 2021r. pod kierunkiem  organistki Pani Małgorzaty Świątko Dzieci odważnie zaśpiewały „ Barkę” oraz inne pieśni religijne.  Schola skupia obecnie 27 dzieci w wieku od 6 lat do 6 klasy szkoły podstawowej.  Towarzyszy jej sześcioosobowy młodzieżowy zespół muzyczny w składzie: Marysia S. ( gitara), Milena D. ( ukulele),  Oliwia S. Urszula K.  i Karolina B. ( skrzypce), Magda S. ( flet poprzeczny) . Półgodzinne próby odbywają się we czwartki w salce na plebanii po nabożeństwie wieczornym Dzieci chętnie uczestniczą w próbach.

Zapraszamy chętne dzieci, które lubią śpiewać na zajęcia Scholi.  Gratulujemy pięknego śpiewu, pięknej gry i liczymy na więcej!