MB Zielnej i podziękowanie za 5 lat posługi naszego proboszcza

Tegoroczną uroczystość w dniu 15 sierpnia, z licznym udziałem parafian, z których wielu przyniosło bukiety kwiatowo – ziołowe, poprowadził ks. Jan Wąchała. Rozpoczął od procesyjnego wyjścia z ministrantami, przywitania się z mieszkańcami Bełdna ( Renatą Zelek, Martyna Piaskowy, Marcinem Waligórą i Pawłem Szymbarą), którzy w tym roku przynieśli wieniec dożynkowy w imieniu rolników parafii i wprowadzenia go do świątyni. Potem rozpoczęła się uroczysta suma, podczas której homilię wygłosił ks. Andrzej Basiaga celebrowana też przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba. W końcowej części nabożeństwa ks. Jan dokonał poświęcenia wieńca i bukietów, a ks. proboszcz podziękował parafianom za przygotowanie wieńca, a rolnikom za ciężką prace na roli.

W tegoroczną uroczystość ks. Proboszcz Bogusław Pasierb obchodził 5 rocznicę objęcia parafii w Żegocinie. Z tej okazji Rada Duszpasterska zamówiła mszę św. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Proboszcza, którą celebrował ks. Jan. W końcowej części nabożeństwa przedstawicielki parafii Korneli i Patrycja Duch wraz z delegacją LSO i DSM podziękowały księdzu proboszczowi słowami:
Czcigodny Księże Proboszczu!
5 lat minęło odkąd razem zaczęliśmy wspólną drogę do Pana. 14 sierpnia 2016 roku mówiłeś do nas: „Mam do Was prośbę, kochani. Nie zostawiajcie mnie tutaj samego – nie chodzi tu o zwykłą samotność kapłana, ale o to, aby nie pozostawiać mnie samego z różnymi troskami duszpasterskimi, gdyż chce te problemy rozwiązywać z Wami. Proszę Was o modlitwę. – Bez modlitwy, bez pomocy i łaski Bożej, każdy z nas zmarnuje życie. Na łaskę Bożą nie można sobie zasłużyć nawet
dobrym życiem, ale można ją wymodlić, wyprosić dla siebie i dla innych. Dlatego proszę Was o modlitwę, codziennie dołóżcie jedną zdrowaśkę za mnie, abym nie przegrał tego kapłańskiego i ludzkiego życia”, Mówiłeś także: „Parafia jest rodziną rodzin. Bardzo gorąco modlę się o to, byście Wy ze mną czuli się w tym kościele jak u siebie w domu, by zawsze była tutaj dobra, miła, życzliwa atmosfera, byście mieli zaufanie do swojego proboszcza, byście nigdy nie bali się przyjść do proboszcza i z nim porozmawiać, tak po przyjacielsku, po bratersku. Ufam w te dobre relacje. Zawsze jestem otwarty na rozmowę”.
Dzisiaj w piątą rocznicę objęcia przez Ciebie Księże Proboszczu naszej parafii pragniemy w imieniu Parafian podziękować Ci za to, że w pełni realizujesz przywołane przed chwilą słowa. Że z nami się modlisz, rozmawiasz i troszczysz się o wspólne dobro duchowe i materialne, Że nie szczędząc sił starasz się, aby nasza parafia rozwijała się duchowo i z dnia na dzień była piękniejsza. Dziękujemy za każdy dzień Twojej posługi, za rozumienie naszych słabości i zapewniamy o naszej
nieustającej życzliwości. Niech Dobry Bóg da Ci siły i zdrowie do dalszej posługi wśród nas. A nasz Patron Święty Mikołaj i Maryja zwana „Zielną” której święto dzisiaj obchodzimy wspiera Cię w każdej chwili życia, zwłaszcza w chwilach trudnych. Zapewniamy o naszej modlitwie w Twojej intencji.
Szczęść Boże!
Po czym wręczyły bukiet czerwonych róż oraz drobne upominki. Parafianie obecni na nabożeństwie podziękowali oklaskami. Ksiądz Proboszcz wzruszony podziękował parafianom za życzenia, wsparcie, życzliwość i nadal prosił o modlitwę w Jego intencji.