XXVI Niedziela Zwykła

25 IX 2022

1. Msze św. dziś o 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. W środę, o godz. 15.oo, zapraszamy na modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się przed Kościołem o godz. 15.oo, aby odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. Będziemy modlić się szczególnie o pokój na świecie. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
  4. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Bożeny Piwowarczyk, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Franciszki Strączek.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca października. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu  / adoracja w ciszy /. Wszystkich zachęcamy do praktykowania I sobót.
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  7. Od soboty, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 18.00 nabożeństwie różańcowym a w niedzielę o godz. 15.00 Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie. A starszych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska oraz 4 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Stanisława Piecha.
  10.  Z Mszy św. pogrzebowych za śp. Zofię Jędrzejek zostaną odprawione 3 Mszy św. gregoriańskie.
  11.  Dziękujemy P. Grzegorzowi Janiczkowi za użyczenie samochodu i ofiarowanie
  12.  W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Grzegorz Salabura s. Andrzeja i Jadwigi, zam. Żegocina oraz Wiktoria Świderska,c. Pawła i Krystyny, zam. Bochnia    Zapowiedź  II
  13. Spotkania w tym tygodniu :
  14. w czwartek o 19.00 spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych
  15. w piątek o godz. 19.00 grupa młodzieżowa,
  16. w sobotę o 9.00  DSM
  17. w sobotę o 9.00 ministranci, a o 10.00 lektorzy
  18.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  19. W zakrystii są do nabycie kalendarze rolnicze w cenie 30 zł.
  20. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.