XXX Niedziela Zwykła

23. X. 2022

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na misje święte. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny.
  3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Mariusza Jachymczaka, proboszcza parafii św. Szymona w Lipnicy.
  4. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwo różańcowe.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Grażyny Kukla, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Danuty Pietrzyk.
  6. W piątek nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zapraszamy do modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu składka w całej diecezji będzie przeznaczona na budujące się kościoły.
  8. W przyszłą niedzielę oraz w uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się tradycyjna kwesta do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Kwesta do puszek przeprowadzona będzie przy bramach wejściowych na cmentarz.
  9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Św. Korzystajmy codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. ze spowiedzi.!!! W środę od 16.15 na spowiedź zapraszamy dzieci i młodzież, natomiast w piątek od godz. 16.oo dorosłych.
  10. Pragniemy poinformować, że powstała nowa Rada Parafialna. W jej skład weszli wszyscy zgłoszeni kandydaci. Wszystkie osoby tworzący nową Radę Duszpasterską podani są na stronie internetowej.
  11. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki są na bocznych ołtarzach.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska za ofiary, 1 z Rozdziela i 1 ze Słopnic złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Z Mszy pogrzebowych odprawionych będzie 7 Mszy gregoriańskich za śp. Andrzeja Kępa.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Zofii Górka.
  15. Ze względów ekologicznych oraz z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu i składowania śmieci, prosimy o zweryfikowanie i zmniejszenie ilości zniczy i lampionów składanych na grobach bliskich. Jako ludzie wierzący wiemy, że najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych jest ofiarowana za nich modlitwa, duchowa ofiara oraz dar odpustu zupełnego.
  16. Spotkania w tym tygodniu :
  • w czwartek o 18.oo spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych
  • w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,
  • w sobotę o 9.oo DSM
  • w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wójt Gminy Żegocina informuje, że trwają prace nad projektem ustawy, która stworzy ramy prawne do współpracy z gminami gotowymi dystrybuować i sprzedawać węgiel. Celem oszacowania zapotrzebowania na węgiel osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie potrzeb w tym zakresie w Urzędzie Gminy Żegocina osobiście w pokoju numer 23, telefonicznie pod numerem 14 648 45 20, 14 648 45 41 lub mailowo na adres: ekodoradca@zegocina.pl. Informacje związane z zapotrzebowaniem na węgiel prosimy zgłaszać do dnia 28.10.2022 r.
  3. Zachęcamy również do zabrania darmowego, nowego numeru Kwartalnika Gminy Żegocina, w którym znajdują się najważniejsze informacje z życia gminy i parafii z ostatnich 3 miesięcy.”
  4. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Szewczyk. Polećmy jej nieśmiertelną dusze Bożemu miłosierdziu…