UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  2022

1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa tak jak w niedzielę – o godz. 7.oo, 8.3o. 9.45 i 11.oo Natomiast po południu na cmentarzu o godz. 14.oo Msza św. z kazaniem. Przed Mszą św. o 13.3o odbędzie się żałobna procesja na cmentarz, która wyruszy z Kościoła. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 15.oo. Przypominamy że jest to uroczystość zobowiązująca do udziału pod grzechem ciężkim we Mszy św., a zatem sama modlitwa na cmentarzu czy udział w procesji nie spełniają tego obowiązku. Składka na cmentarzu przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza.
  2. We wtorek Dzień Zaduszny -Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.3o, 8.3o, 9.45 i 11.oo i 17.oo. Przed każdą Mszą św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się za nich.
  3. Od 1 do 8 listopada trwa Tydzień Modlitw za Zmarłych. Przez cały tydzień – jeśli będzie odpowiednia pogoda – po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Można w tych dniach zyskiwać odpusty zupełne –spełniając warunki. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do grzechu, Komunia św., modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwa w intencjach Papieża.
  4. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Baczniej obserwujmy nasze pociechy i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.